Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı - Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief 2010 Fantastik/Bilimkurgu Full Online izle, seyret


Sinemalar.com Puanı: Film henüz vizyona girmemiş.
IMDB Puanı: Film henüz vizyona girmemiş.
Yapım: 2010 ~ ABD , Kanada
Tür: Bilim Kurgu , Fantastik , Komedi , Macera
Oyuncular: Uma Thurman , Sean Bean , Pierce Brosnan , Rosario Dawson , Logan Lerman
Yönetmen: Chris Columbus

Senaryo: Rick Riordan , Craig Titley
Senaryo (Kitap): Rick Riordan
Yapımcı: Karen Rosenfelt , Mark Radcliffe , Mark Morgan , Michael Barnathan , Guy Oseary
Görüntü Yönetmeni: Stephen Goldblatt

Görüntü Yönetmeni: Christophe Beck

Dağıtım: Tiglon
Filmin Websitesi: http://www.percyjacksonthemovie.com/
Süre: 1 saat 59 dk
Gösterim Tarihi: 19 Şubat 2010 (Türkiye)

Konusu

"Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hâlâ hayatta olduklarını söylese ne yapardınız?

Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri olduğunu öğrenseniz? Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız? Bir de peşinize mitolojik efsanelerdeki canavarlar düşse? Ne yapardınız? Percy’nin yaptığını…"


Bir fantastik/komedi filmi olan 'Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief', Harry Potter and the Philosopher’s Stone ve Harry Potter and the Chamber of Secrets filmlerinin yönetmeni Chris Columbus tarafından beyazperdeye aktarılıyor.

Yapımın ana teması, Rick Riordian'ın New York Times listesindeki birinci sıraya oturan ve ödüle doymayan kitabı 'Percy Jackson and the Olympians'dan kurgulanıyor. Film, babasının Mitolojik Yunan Tanrısı Poseidon ve annesinin ise sıradan bir insan olduğu Percy adındaki gencin zorlu hikayesini anlatacak. Serinin bu ilk kitabında/filminde Percy kendini ispatlamak için Zeus’un çalınan şimşeğini bulup hırsız olmadığını herkese göstermek zorunda kalıyor. Yıllardır görmediği babasıyla yüzleşmesi ve tanrılardan bile çok daha güçlü bir hazineyi ortaya çıkarması ise apayrı bir hikaye…

Logan Lerman - Percy rolünü üstlenirken; Pierce Brosnan - Chiron, Uma Thurman - Medusa, Sean Bean - Zeus ve Erica Cerra ise Hera rolünü üstlenecek. Filmin, 11 Şubat 2010'da Avustralya'da, 12 Şubat 2010'da ise Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık'ta vizyonda olması bekleniyor.

Alternatif 1 AltyazılıAlternatif 2 Altyazılı
You can leave a response, or trackback from your own site.

0 Response to "Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı - Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief 2010 Fantastik/Bilimkurgu Full Online izle, seyret"

Yorum Gönder